Інтернет-магазин пропонує огляд акустичної системи Paradigm Premier 800F  зроблений Stratos Kampourogiannis опублікований на h-m-entertainment.com
___

Сьогодні ми розглянемо Paradigm Premier 800F – підлогова акустика, що відноситься до серії Premier середнього класу, яка була випущена в 2018 році і отримала досить схвальні коментарі від користувачів і рецензентів.

До випуску, у Paradigm була величезна різниця між високоякісною серією Prestige і більш бюджетною лінійкою Monitor SE. І ось тут ідеально підійде акустика Premier. Колонки Premier, які мають ціну вище за Monitor SE і нижчу за Prestige, намагаються знайти ідеальний баланс між доступною ціною та високою якістю, оскільки вони запозичують певні технології з вищих випусків.

Завдяки повній лінійці, що складається з 2 напольних колонок 800F і 700F, двох поличних 200B і 100B і двох центральних колонок 500C і 600C, кожен знайде щось для себе. Сьогодні ми тут розглядатимемо Paradigm Premier 800F не лише тому, що він є найбільшою підлоговою колонкою в серії, а також тому що ця АС має виправдати очікування і заповнити прогалину, яка існувала в портфоліо Paradigm.

Завдяки таким технологіям, як: лінзи з перфорованим фазовим вирівнюванням (PPA), високочастотний динамік X-PAL, технологія Active Ridge (ART) і конічний дизайн корпусу, нам було цікаво побачити, як усе це втілиться в реальний світ і чи вдалося Paradigm знову створити серію, яка вимагає небагато, але дає набагато більше натомість.

Екстер'єр

Paradigm Premier 800F має дуже характерний дизайн, і це пояснюється тим, що акустика використовує певні технології, які роблять її зовнішній вигляд унікальним. Але по-перше, 800F — це найбільший динамік у серії з розмірами 1053 x 230 x 350 мм і вагою 24,2 кг, можливо, це не найбільші напольні колонки, які ми бачили на сьогодні, але вони, безумовно, мають масу, яку диктує їх клас, і, безумовно, не призначені для дуже маленьких і тісних приміщень.

Серія Premier сильно відрізняється від лінійок Monitor SE і Prestige і запозичує деякі елементи дизайну в основному з найкращих колонок Persona. На перший погляд, і особливо якщо ви бачите їх із решітками на них, це зазвичай квадратні, монотонні динаміки, які не привернуть жодної уваги, і ви цілком можете подумати, що вони зроблені від якогось невідомого виробника. Але знімаючи решітки, ви розумієте, що це за колонки.

Насамперед поговоримо про виконнання та оздоблення самого кабінету. Як ми вже говорили, лінійка Premier отримала багато дизайнерських штрихів від лінійки Persona, і одним із них є злегка вигнуті сторони, виготовлені з МДФ товщиною 0,75 дюйма, що призводить до вузької задньої сторони порівняно з передньою перегородкою. На лицьовій стороні використовується МДФ товщиною 1 дюйм, який зверху покритий пластиком, а його конічна конструкція корпусу з «оптимально розташованими» внутрішніми скобами усуває внутрішні резонанси, покращує інтенсивність басів і додає елегантності профілю корпусу. Варто також згадати той факт, що високочастотний і середньочастотний динаміки розміщені у власних корпусах всередині кабінету. Таким чином вони ізольовані від басових динаміків, які можуть вплинути на їх продуктивність.

Premier 800F доступний у трьох різних колірних варіаціях, у всіх з них зберігається матово-чорна передня панель і змінюються лише бокова та задня сторони. Кольори, які пропонує Paradigm: Gloss Black, Gloss White і Espresso Grain.

Решітки покривають всю передню перегородку, і вони прикріплені магнітом, що добре, оскільки з ними на динаміках немає нічого особливого, і виглядає так, ніби вони намагаються більше приховати свою потворність, ніж продемонструвати свій дизайн з гордістю. Вони виготовлені з пластикової сітки, яка забезпечує трохи більший захист, поки тканина обертається навколо неї.

На висоті твітера є невеликий виріз, і це, ймовірно, зроблено для того, щоб краще дихати під тканиною і не впливати на його роботу. Але найкраще їх зняти, і без отворів для кріплення решіток ми отримаємо дуже цікавий (можливо, не для всіх) дизайн.

Перше, що, очевидно, привертає увагу, це перфорована лінза фазового вирівнювання (PPA), яка закриває драйвер середнього діапазону, але при детальному розгляді також використовується для високочастотного динаміка вище. Нижче два 165 мм НЧ-динаміки зі спеціальною технологією Active Ridge Technology (ART) надають Premier 800F унікального загального вигляду, який сподобається багатьом. Передня сторона має чистий вигляд, і лише логотип Paradigm помітно в самому низу динаміка.

Обертаючи динаміки, ми бачимо великий 3-дюймовий розширений порт, розташований точно на середній висоті, а внизу невелика вставка містить подвійні кріпильні штифти.

Що стосується підставки, у Premier 800F використовуються вбудовані ніжки, і немає необхідності в будь-якій додатковій. Нам подобається те, що круглі ніжки мають дуже тонкий дизайн і вони не надто висуваються, зберігаючи слід кабінету якомога меншим. Ми бачили АС, які, хоча вони мають тонкий дизайн, їхні плінтуси значно подовжуються, що зрештою створює набагато більше необхідного простору (не так багато з 800F). Paradigm також пропонує спеціальні гумові ковпачки для твердої підлоги або шипи для килимів, які прикручуються до ніжок для легкого балансування.

Уся серія Premier, а зокрема 800F, яку ми тут маємо, точно не для всіх. Дизайн вам або сподобається, або не дуже, але незалежно від вашої думки щодо їх зовнішнього вигляду, ніхто не може заперечити, що Paradigm створила дуже якісну акустичну систему з гарними кольорами, хорошими матеріалами та багатьма технологіями, які допоможуть їй працювати якнайраще.

Внутрішнє обладнання

Paradigm оснастила 800F 4-смуговим фазоінвертором із 3-смуговим бас-рефлексом, з високочастотним твітером у верхній частині, середньочастотним динаміком посередині та подвійними середньочастотними/басовими динаміками внизу.

Твітер X-PAL діаметром 25 мм, який використовується, оснащений алюмінієвим куполом і неодимовим магнітом, а також демпфується й охолоджується феррорідиною. Він розміщений на неглибокому хвилеводі, що забезпечує кращу ефективність, а також краще справляється з дисперсією. У твітері використовується перфорована лінза Paradigm Phase-Aligning (PPA), яка захищає ніжний купол високочастотного динаміка з чистого алюмінію та діє як фазовий штекер, блокуючи частоти, що відрізняються від фази, для більш плавних, розширених високих частот із неймовірною деталізацією та вищим виходом.

Ця технологія PPA також використовується на 165 мм середньочастотному динаміку, тоді як у середньочастотному та подвійному 165 мм середньочастотному/басовому динаміках використовується технологія Paradimg Active Ridge Technology (ART). Вони виготовлені та наклеєні безпосередньо на кожен низькочастотний динамік і диффузор середнього діапазону. Ця конструкція забезпечує посилення вихідного сигналу на 3 дБ і зменшення спотворень на 50%. Виготовлені з термопластичного еластомеру, виготовленого за допомогою лиття під тиском, корпуси ART міцніші та надійніші, забезпечуючи чудовий звук протягом усієї експлуатації.

Як середньочастотний динамік, так і басовий динамік виготовлені з поліпропіленових конусів, наповнених вуглецем, і мають надміцні литі корзини з інтегрованими радіаторами для більшої потужності, кращого басу, кращої динаміки та меншої компресії потужності. І, нарешті, легка, надзвичайно міцна конструкція Nomex з високим ходом забезпечує довший термін служби, гнучкість і ефективність. Nomex у 10 разів міцніший за промисловий стандартний матеріал-павук на основі бавовни.

Комбінація високочастотного динаміка X-PAL разом із одним 6,5-дюймовим середньочастотним динаміком і подвійними 6,5-дюймовими середньочастотними/басовими динаміками дають 800F частотну характеристику 43 Гц–25 кГц (+/-3 дБ) по осі з 8 Ом номінального опору, дуже гарну чутливість 92 дБ, тоді як його частоти електроакустичного кросовера другого порядку встановлені на 700 Гц і 2,5 кГц.

Підключення

Premier 800F постачається з подвійними 5-сторонніми зв’язувальними штифтами, тож ви можете з’єднати їх дводротовими або подвійними підсилювачами для індивідуального високопродуктивного досвіду. Термінали з’єднуються зовні за допомогою високоякісних перемичок, які можна приєднати або від’єднати залежно від того, як ви плануєте їх з’єднати. З доступними клемами ви можете використовувати оголені дроти або різні штекери.

Продуктивність

Розпакування було дуже простим, а 800F дуже гарно запакований і захищений. Вони трохи важкі, тому ви повинні бути обережними, коли ви дістаєте їх із коробок. Немає необхідності в зборі, крім гумових ніжок або шипів, залежно від підлоги, яка у вас є, і, очевидно, рівня, який їм потрібен.

Що стосується розміщення, то посібник, який знаходиться в коробці, містить дуже детальну інформацію від Paradigm для тих, хто не знає, як правильно розташувати колонки, але, як завжди, це загальні вказівки, і кожна кімната має свою власну акустику, тому це дуже залежить від вас. Спробуйте різні позиції та подивіться, як вам найбільше подобається. Існують також схеми підключення динаміків двоканальним підсилювачем або подвійним проводом із дуже простими для розуміння описами.

Через характер нашого тестування, як завжди, ми залишили приблизно 2 фути від задньої стінки, щоб дати їм трохи більше простору для дихання. Відстань між двома динаміками становила близько 9 футів, хоча ми любимо наближати їх до нашого місця перегляду для кращого звукового зображення. Майте на увазі, що розміщення динаміків біля стіни підвищить потужність низьких частот, а загальна чіткість зменшиться, тому завжди важливо знайти найкращий баланс.

Premier 800F, який ми тестували, пропрацював кілька годин, але ми не змогли перевірити, чи минув період обкатки. Більшість виробників пропонують від 50 до 70 годин обкатки, перш ніж динаміки досягнуть своєї максимальної продуктивності, але ми завжди пропонуємо почекати приблизно до 100 годин, щоб бути повністю впевненими, чи те, що ви чуєте, є тим, що динаміки можуть вам дати.

Тепер, що стосується нашого тестування, для наших фільмів ми любимо використовувати просту 4.0-канальну систему об’ємного звучання лише з двома передніми каналами та парою об’ємних, і причина цього полягає в тому, що ми можемо легше визначити, як передні динаміки можуть охоплювати відсутність центрального динаміка та сабвуфера. Слабкі сторони стають більш вираженими, і хоча це не стосується будь-якої справжньої системи домашнього кінотеатру, оскільки майже всі вони мали б і центральний динамік, і сабвуфер, ми тут, щоб конкретно визначити характеристики двох передніх каналів, і принаймні для нас це найкращий спосіб зробити це.

З іншого боку, коли справа доходить до нашого музичного тестування, ми віддаємо перевагу чисто 2.0-канальній системі лише з двома передніми каналами. Тепер після всіх необхідних з’єднань і калібрування з нашим AV-ресивером ми були готові почати.

Фільми

Для першого тесту дня ми вирішили піти з великим ударом, коли ми взяли наш диск 4K UHD із фільмом «Морський корабель» із його захоплюючим міксом DTS:X. Ви можете говорити що завгодно про якість фільму, але ніхто не може заперечити його технічні переваги як візуально, так і акустично.

Отже, ми починаємо з переходу вперед до першої зустрічі між військово-морськими лінкорами та інопланетним кораблем. Фільм сповнений високих електронних звуків, ефектів панорамування, вибухів і низки екшенів, і, звичайно, багато чого відбувається, коли починається справжня дія.

Premier 800F були такими ж хорошими, як ми сподівалися. Передня сцена була сміливою та живою з дуже гарною динамікою та хорошим розсіюванням звуку, хоча ми відчували, що передня звукова стінка не була такою великою, як у деяких інших колонок того ж класу. 800F вдалося відтворити кожну дрібницю та звуковий ефект, який створювали ці дивні інопланетні механічні кораблі, у той час як руйнування було точно відтворено, коли уламки летіли над водою, коли вибухові кілки розрізали один із есмінців навпіл.

Діалог був дуже гарно центрований навіть без виділеного центрального динаміка, і Premier 800F зміг бездоганно пов’язати діалог з рештою ефектів, не накладаючи один на одного. Діалогам не вистачило трохи глибини, і ми хотіли б, щоб він був трохи більшим, але кінцевий результат був більш ніж задовільним, і навіть під час дуже важких бойових сцен у нас не було проблем з розумінням або розпізнаванням того, що говорять актори.

Динаміки чудово поєднувалися з нашим оточенням, а з огляду на частку ефектів панорамування у фільмі, 800F був дуже точним у своїх переходах. Ефекти панорамування зліва направо та протилежно відбувалися плавно та без видимих затримок.

На низьких частотах колонки мали гарний удар і надавали гарної ваги дії на екрані. Особливо під час останньої битви, коли USS Missouri кинув усі свої боєприпаси на материнський корабель інопланетян, Premier 800F досягли низьких частот із гарною гучністю та не втрачали фокусу через вимогливий темп. Але хоча загальний бас був достатньо хорошим, ми відчули, що вони могли б зробити краще, оскільки це не була громова продуктивність, на яку ми сподівалися.

Ми також спробували підштовхнути підлогові стійки до надзвичайно високої гучності, щоб побачити, як вони поводяться. Здавалося, що 800F були дуже стабільними та не відчували жодних спотворень ні від корпусу, ні від заднього повітряного отвору, але ми відчули, що при надто сильному натисканні динаміки мали деякі проблеми з глибокими басами, які втрачали частину своєї чіткості. Здається, що з надзвичайно вимогливими низькими сценами та дуже високою гучністю басові драйвери не можуть впоратися з тим, що від них вимагається. Але майте на увазі, що це дуже рідкісний сценарій, оскільки в домашньому кінотеатрі майже впевнено, що сабвуфер зніме більшу частину цього навантаження з основних динаміків.

Наступною чергою ми вирішили вперше випробувати версію 4k UHD «Володар кілець: Братство персня». Фільм такий же хороший, як і раніше, і деякі з них, як включена доріжка Atmos, зберегла всі якості, завдяки яким попередній DTS-HD Master Audio мікшував такий еталонний матеріал, і додала деяку необхідну глибину та розширення до верхнього шару, таким чином посилюючи занурення навіть більше.

Тепер такий фільм, на відміну від того, що ми бачили в «Броненосці», більше покладається на атмосферу та занурення в навколишнє середовище, щоб дати вам відчуття більшого масштабу певних сцен. Нам завжди подобається тестувати шахти Морії, тому ми перейшли до цієї сцени й одразу були здивовані, як відлуння в копальнях підстрибували ліворуч і праворуч, а ефекти панорамування були дуже плавними та з плавними переходами.

Це особливо тиха сцена, принаймні в її першій частині, і "прем’єри" були дуже здатні відтворити всі дрібні деталі міксу. Від їхніх кроків, невеликого шуму їхніх обладунків і тканин, тоді як діалог був дуже виразним і зберігався попереду та по центру. Коли починається дія і з’являється печерний троль, спікери слідують відповідно з хорошою енергією та роздільною здатністю по всьому частотному спектру. Металеві зіткнення, розбивання щитів, кам’яні опалубки – все мало приємний теплий і природний тон, який ніколи не відчувався перебільшеним чи надмірним.

Коли ми дійшли до останньої частини сцени, де з’являється Балрог, 800F намагаються достовірно відтворити розмір і вагу цього стародавнього звіра, але нам здалося, що вони трохи не впорались. Справа не в тому, що бас був поганим, зовсім ні. Він мав хорошу вагу та гарний об’єм, але ми хотіли б, щоб він був із трохи більшою енергією та потужністю. Це було так, наче він ризикував і ніколи не намагався зробити щось, щоб вразити вас більше.

Коли ми досягли мосту Кхазад Дум, "прем’єри" чудово зв’язали разом усі звукові елементи, починаючи з реву Балрога, розмови Гендальфа, звукових ефектів та епічної оркестрової музики, не втрачаючи їхньої згуртованості чи відчуття контролю, і таким чином довели цей тест до фінішу. У підсумку ми дуже задоволені тим, що ми чули, та на що вони здатні.

Paradigm Premier 800F — це ті динаміки, які не можуть "опустити щелепу на підлогу", і вони, звичайно, мають деякі недоліки, особливо в глибоких басах і під час надзвичайно високої гучності, але в установці домашнього кінотеатру та з сабвуфером під рукою вони мають багато достоїнств і справді порадують вас майстерною обробкою всього поданого матеріалу.

Музика

Останній тест пов’язаний із музикою, тож ми перейшли на чисту аудіосистему 2.0 із підключеними лише двома передніми 800F і транслювали добірку музичних треків у форматі FLAC через передній порт USB нашого приймача.

Передня звукова сцена одразу стала такою яскравою та автентичною. Це було не так масштабно, як ми очікували, але це не мало значення, оскільки в тому місці, де вони виступали, спікерам вдалося оживити весь виступ із надзвичайною чіткістю та точністю. Вокал було чудово відтворено з гарною енергетикою та хорошою тональністю, тоді як середні частоти були хлібом з маслом 800F, оскільки вони відчували себе щільно та контрольовано, об’єднуючи решту спектру.

Стереоефекти панорамування гарно переходили від одного каналу до іншого з гарним темпом і без будь-яких звукових затримок, що робило весь досвід дуже вражаючим. Це не найпрозоріші динаміки, які тільки можна придбати, але, тим не менш, стереозображення було хорошим із хорошою точністю в просторі, що дозволяло легко розпізнати положення кожного джерела звуку.

Бас був напрочуд гарним і задовольняючим, оскільки Premier змогли зберегти темп і ритми навіть дуже вимогливих пісень із басами. Можливо, ви не отримаєте від них приголомшливих вражень, як від спеціального сабвуфера, але не помиляйтесь, що 800F може довести будь-яке завдання до дуже задовольняючого завершення.

Ми пробували різні типи музики, як-от рок, поп, джаз, класичну музику та важкий метал, і Premier 800F справді зуміли відзначитися відмінно, що стало чудовим вибором для всіх, хто слухає різну музику. Ми відчули, що динаміки дещо втрачають фокус і можуть спотикатися то тут, то там, лише коли вони були налаштовані на надзвичайно високу гучність і з надмірно низькою музикою, але таких випадків було мало, і ми не можемо сказати, що це проблема, яка негативно впливає на їх загальну якість.

Підсумовуючи, Paradigm Premier 800F — чудові динаміки, якщо ви шукаєте пару для свого музичного задоволення. Вони точно задовольнять вас своїм теплим і природним звуком, грайливим високим рівнем і твердими басами.

Заключні думки

Серія Premier була саме тим, що потрібно Paradigm, оскільки величезна різниця в ціні між їх більш доступною серією Monitor SE та більш преміальною серією Prestige створила дуже помітну прогалину, яку не можна було залишити без уваги. І тому з появою серії Premier Paradigm вирішила проблему, прагнучи захопити досить велику частину ринку колонок.

Чесно кажучи, Premier 800F чудовий динамік. Висока якість і хороша конструкція кабінету дуже очевидні, і нам подобається, що багато технологій, використаних у їхніх серіях найвищого рівня, знайшли свій шлях до цієї чудової підлогової акустики. Серед них технологія Active Ridge Technology (ART), твітер X-PAL і технологія Perforated Phase-Aligning (PPA). У результаті 800F вдалося дати нам чудовий середній діапазон із хорошими деталями та теплими текстурами, тоді як низький діапазон був задовільним у більшості випадків і міг забезпечити гарний бас для кожного відповідного виконання.

Що стосується їхніх недоліків, ми можемо сказати, що це не найдорожчі динаміки з тих, що ми тестували, і їм, безперечно, знадобиться гарне калібрування, щоб знайти найкраще місце. Крім того, ми відчули, що їм не вистачає прозорості, але це було дуже тонко і, звичайно, не надто турбувало нас. І нарешті, хоча бас був дуже задовільним на нормальному рівні, коли ми напружили динаміки до межі можливостей, здавалося, що втрачено баланс, оскільки вони намагалися тримати темп із дуже глибоким басовим матеріалом. Але ми повинні зазначити, що якщо взяти до уваги їхній ціновий діапазон, усе вищесказане — це лише наша придирка, а ці мінуси були лише для того, щоб нагадати нам, що жодна колонка не є ідеальною.

Завершуючи цей огляд, ми були дуже задоволені тим, що почули від цих чудових колонок. Paradigm Premier 800F — це підлогова акустика, яку можна використовувати в будь-якому середовищі, і вона забезпечить вам акустичну якість, якою Prestige славиться протягом багатьох років, за справедливу та розумну ціну, перш за все доступною для значної частини споживчого ринку, щоб насолоджуватися звуком Hi-Fi за хорошою ціною.

 

Замовляйте популярну акустику Paradigm Premier 800F в інтернет-магазині SEA AUDIO!

 

SEA Audio пропонує підлогову акустику різних виробників у різних цінових сегментах. Наші менеджери радо підберуть підлогову акустичну систему кожному клієнту індивідуально із врахуванням особливостей приміщення, побажань і бюджету.