Канадська компанія Paradigm описує лінійку Persona як «Еволюцію розкоші», оскільки лінійка досягає максимуму у сфері акустичних систем із колонками 9H. Фактично, Persona 9H в даний час є абсолютною топ-моделлю Paradigm, найдорожчою та технічно складною конструкцією у флагманській лінійці компанії.

Paradigm Persona 9H – це 6-драйверна, 3-1/2-смугова гібридна підлогова акустична система з активним басовим акустичним підвісом. Гібридні Hi-End колонки поєднують в собі динамічні та планарно-магнітні драйвери, що надає їм ряд переваг.

Наведемо деякі з ключових характеристик Persona 9H:

 • Електроакустичний кросовер 3-го порядку на 2.4 кГц (високочастотний/середньочастотний), 3-го порядку на 400 Гц (середньочастотний/низькочастотний передній), 2-го порядку на 200 Гц (низькочастотний задній).
 • Кожна пара НЧ-динаміків оснащена окремим цифровим сигнальним процесором (DSP) з підсилювачем потужністю 700 Вт RMS. Загальна потужність – 1400 Вт RMS (2800 Вт динамічний піковий).
 • Anthem Room Correction (ARC)™ із калібровочним мікрофоном (в комплекті).
 • ВЧ-динамік: 1-дюймовий (25 мм) берилієвий купольний динамік Truextent® з ферорідинним охолодженням, лінзою твітера з перфорацією для узгодження фаз (PPA™), оптимізована за допомогою методу кінцевих елементів (FEA) конструкція магнітопроводу.
 • СЧ-динамік: 7-дюймовий (178 мм) берилієвий динамік Truextent® з неодимовим драйвером Inverse Differential Drive, лінзою PPA™, системою ізоляції SHOCK-MOUNT™, звуковою котушкою 1,5 дюйма з високою термостійкістю.
 • НЧ-динаміки: чотири 8.5-дюймових (215 мм) динаміки X-PAL™ з ультравеликим ходом, драйвером Differential Drive, окантовкою з технологією Active Ridge (ART™), системою ізоляції SHOCK-MOUNT™, подвійною звуковою котушкою 1,5 дюйма з високою термостійкістю.
 • Частотний діапазон: 16 Гц – 45 кГц
 • Чутливість: 96 дБ
 • Номінальна потужність: 400 Вт
 • Пікова потужність: 800 Вт
 • Рекомендована потужність підсилювача: 15 - 500 Вт
 • Імпеданс: 8 Ом
 • Розміри: 132cm × 30 × 52cm
 • Вага: 86 кг

Як і інші моделі Persona, 9H доступні у п'яти стандартних кольорах: глянсовий Harmony White, глянсовий Vanta Black, глянсовий Carbon Black, а також - металік Aria Blue або Sonic Silver.

Але особливістю лінійки є те, що компанія дає можливість за додаткову оплату (+15%) "персоніфікувати" дизайн своєї акустики за рахунок кастомського оздоблення колонок. 

Їх можна самостійно запроектувати за допомогою мененджера інтернет-магазину SEA AUDIO та конструктора дизайну -  Paradigm Design Studio.

Доступні 16 глянсових та металевих додаткових "преміум" кольорів.

Преміум кольори кабінетів "металік":

 • Diamond White Metallic: сліпучо білий з перламутровим сяйвом, що нагадує сяйво діаманта.
 • Blush Metallic: ніжний рожевий з перламутровим сяйвом, що створює елегантний та вишуканий вигляд.
 • Seafoam Green Metallic: свіжий зелений з перламутровим сяйвом, що додає відчуття спокою та умиротворення.
 • Taupe Metallic: нейтральний сірий з перламутровим сяйвом, що легко вписується в будь-який інтер'єр.
 • Desert Gold Metallic: теплий золотий з перламутровим сяйвом, що додає нотку розкоші та гламуру.
 • Toffee Metallic: насичений коричневий з перламутровим сяйвом, що створює затишну та приємну атмосферу.
 • Burnt Orange Metallic: інтенсивний помаранчевий з перламутровим сяйвом, що стає сміливим та виразним акцентом.
 • Saffron Yellow Metallic: яскравий жовтий з перламутровим сяйвом, що приносить радість та енергію в будь-який простір.
 • Candy Apple Red Metallic: блискучий червоний з перламутровим сяйвом, що робить акустику справжнім центром уваги.
 • Anthracite Metallic: темно-сірий з перламутровим сяйвом, що додає елегантності та вишуканості.
 • Dakota Brown Metallic: багатий коричневий з перламутровим сяйвом, що створює відчуття тепла та затишку.
 • Merlot Metallic: насичений бордовий з перламутровим сяйвом, що додає нотку розкоші та вишуканості.
 • British Racing Green Metallic: класичний зелений з перламутровим сяйвом, що робить акустику елегантною та стильною.

Глянсові преміум кольори кабінетів:

 • Parchment Gloss: ніжний бежевий з глянцевим блиском, що створює елегантний та витончений вигляд.
 • Vermillion Gloss: насичений червоний з глянцевим блиском, що робить акустику справжнім центром уваги.
 • Laguna Blue Gloss: яскравий синій з глянцевим блиском, що додає нотку свіжості та енергії.
 • Amethyst Gloss: багатий фіолетовий з глянцевим блиском, що робить акустику елегантною та вишуканою.
 • Viridian Gloss: насичений зелений з глянцевим блиском, що створює відчуття спокою та умиротворення.

Захисні ґрати (грилі) доступні у додатковому замовлені в чорному, сріблястому або шиферно-сірому кольорі.

Крім того, оскільки ці динаміки повністю виробляються компанією в Канаді, час на виготовлення моделі Custom Finish дизайну може збільшитися навіть до 6-ти тижнів.

Познайомтесь із сім'єю Persona

Решта лінійки Persona слідує досить традиційному зразку, починаючи з поличної моделі Persona B і закінчуючи ще трьома моделями для підлоги, позначеними 3F, 5F і 7F, а також наявністю центрального динаміка і активного сабвуфера для підтримки багатоканальних каналів. Суфікси "B" і "F" говорять самі за себе, як і "C" на центральному каналі, але динамік, який у нас є, - єдиний з суфіксом "H", що позначає його гібридну комбінацію - звичайні пасивні середні та високі частоти з активною басовою секцією.

Низькочастотний відділ повністю інтегрований у конструкцію динаміка, який має лише мережевий вхід, щоб показати, що він відрізняється від повністю пасивної конструкції (ну майже, але ми до цього повернемося за мить) і підключається до підсилювача звичайним способом із використанням двопровідних терміналів.

До максимуму

За будь-якими стандартами це великі колонки висотою близько 132 см та бойовою вагою 86 кг кожна, тому ці "парадигми" потребують деяких змін. Але розплатою за все це заявлене розширення басів на частоті 15 Гц, плоска характеристика по осі з точністю до ±2 дБ, чутливість 93 дБ і помірний опір навантаження 8 Ом. Хоча Paradigm вказує сумісність підсилювачів потужністю 15-500 Вт, у нас не виникне спокуси підключити їх до малопотужного лампового підсилювача. Натомість ми довели їх до максимуму, використовуючи Constellation Inspiration Monos з ЦАП/підсилювачем dCS Vivaldi One та музичну бібліотеку Melco.

Ще до того, як ми перейдемо до активної басової секції та вбудованої системи корекції приміщення, люб'язно наданої співвітчизником та товаришем по цеху Anthem, тут є багато цікавого, не в останню чергу використання берилію як для високочастотного, так і для середньочастотного динаміка. Paradigm, можливо, не єдина компанія, яка використовує цей матеріал для високих частот, але розширення його використання на середні частоти є незвичайним та неминуче дорогим. Обидва динаміки використовують діафрагми Truextent Beryllium, 25-міліметровий твітер розташований за «перфорованою лінзою високочастотного динаміка з фазовим вирівнюванням», яка має кілька психоделічний дизайн, тоді як середньочастотний блок діаметром 17,8 см використовує аналогічний вузол «лінзи» PPA вузла неодимового магніту "Inverse Differential Drive".

Подвійний бас

З басовою секцією все стає ще складніше… У кожному динаміці використовуються чотири динаміки X-PAL діаметром 21,5 см із надвисоким ходом, які утримуються на місці за допомогою системи ізоляції Shock-Mount та попарно керуються підсилювачами потужністю 700 Вт із DSP-керуванням. На той випадок, якщо вам цікаво дізнатися про ці чотири басові динаміки: при погляді на передню частину динаміка видно лише два, у Persona 9H є ще одна пара ззаду. Вони працюють в режимі придушення вібрацій, як це видно на конструкціях деяких конкуруючих виробників, і вентилюються через вертикальні решітки в задній частині корпусу.

Побічним ефектом цього є те, що ці гучномовці стають більш чутливими до розміщення в кімнаті, ніж деякі традиційніші конструкції – скажімо так, якщо у вас немає місця, щоб винести їх подалі від стін і кутів, можливо, вони не підходять для вас. Paradigm передбачає відстань не менше 20 см від задньої стіни і наскільки це можливо від бічних стінок.

Що стосується басів, то 9H використовує традиційну технологію пасивного кросовера для середніх та високих частот, а також активний кросовер для низьких частот, що працює від 400 Гц і нижче. Вся діяльність з електронної корекції приміщення обмежується басами і, таким чином, здатна компенсувати неоптимальне розташування, кожен динамік має порт USB для підключення до комп'ютера власника чи установника, де встановлено програмне забезпечення ARC. У кожного динаміка є кнопки на задній панелі для вмикання/вимикання ARC і запуску частоти розгортки, в той час як інші елементи керування дозволяють включати або вимикати логотип на передній частині динаміків, а також включати регульований світлодіод, створюючи блакитне «навколишнє» освітлення від основи динаміків.

Ця остання особливість надто сильно нагадує мені ті ліхтарі, які ви бачите під кастомізованими автомобілями – цим колонкам справді не потрібні такі трюки. Дійсно, з усіх колонок, з якими я зіткнувся за десятиліття огляду, Persona 9H знаходиться в першій десятці, а можливо навіть у п'ятірці кращих.

Ці колонки здатні забезпечити будь-який рівень звуку. Правда, ті, хто любить плавну і м'яку музику, можливо, не будуть надто раді, але ефект від 9H у повному потоці просто чудовий.

Вердикт Hi-Fi новин

Колонки можуть бути великими, дорогими і, безперечно, важкими, але Persona 9H від Paradigm видатні в усіх відношеннях: від чудової якості складання та оздоблення до блискучого звуку. Не обманюйтеся таким скромним енергоспоживанням і, здавалося б, незначним імпедансом: придбайте високоякісний підсилювач високої потужності та приготуйтеся бути засліпленим дизайном, який повністю виправдовує свій флагманський статус.

Джерело: hifinews.com
Огляд: Andrew Everard

Замовляйте преміум акустику Paradigm Persona 9H в інтернет-магазині SEA AUDIO!