Зміст:

Дизайн AV-ресивера MRX 300

Порти та роз'єми ресивера MRX 300

Система меню та налаштування

Корекція звучання Ресивера Anthem

Відеоможливості аудіо відео ресивера MRX 300

Акустичні можливості ресивера

Аудіоможливості

Висновок про ресивер Anthem MRX 300

 

У цьому ціновому діапазоні усі ресивери з найкращою продуктивністю мають логотип Anthem на лицьовій панелі. Безперечно, це найбільш вигідна покупка!
Anthem MRX 300 змінює уявлення про акустичні можливості бюджетного ресивера.

AV-ресивер MRX 300 коштує набагато дешевше за MRX 700 і, хоча не має деяких додаткових оновлених виробником функцій, зберігає всі найважливіші, у тому числі ARC. Отже, розгляньмо, що є в MRX 300.

Дизайн AV-ресивера MRX 300

MRX 300 виглядає так само, як і інші ресивери Anthem із серій MRX 500 та MRX 700 і схожий на будь-який сучасний ресивер - з чіткими контурними лініями, лаконічною чорноною алюмінієвою лицьовою панеллю і синім матричним дисплеєм.

Anthem MRX 300

На дисплеї відображається вибір джерела, роздільна здатність з відео входу, кількість передніх та тилових аудіо каналів та формат звуку. На передній панелі передбачено: вибір входу, а також кнопка вимкнення звуку та регулятор гучності. Є кнопки для вибору основної та додаткової зон, регулювання яскравості дисплея, налаштування та навігації. За відкидною панеллю, ви знайдете композитний відеовхід, аналоговий стерео вхід і 1/4 дюймовий роз'єм для навушників, який використовує технологію Dolby Headphone для перетворення аудіоформату 5.1 на 2-х канальний варіант.

На задній панелі представлений великий набір відео інтерфейсів - чотири входи HDMI 1.4a та один вихід HDMI 1.4a, поряд із звичайним комплектом відео входів застарілих стандартів. Є три компонентних відео входи та один вихід, а також три композитні відео входи та один вихід. Відзначимо відсутність другого виходу HDMI, хоча, як правило, чотирьох входів HDMI і одного HDMI виходу цілком достатньо.

Порти та роз'єми ресивера MRX 300

Що стосується аудіо інтерфейсів, так як це 7.1 канальний ресивер, є вісім попередніх виходів, а також сім пар клем для підключення аудіоколонок. Є п'ять цифрових входів S / PDIF (два коаксіальних, три оптичних), а також вихід кожного типу, разом із шістьма стерео входами RCA та відповідними виходами для запису. Є роз'єм для підключення опціональної док-станції під IPod, можна підключити антени для AM та FM тюнерів. Для інтеграції в домашню систему передбачено послідовний порт RS232 та виходи управління зовнішніми пристроями на 12 вольт, а також два інфрачервоні виходи та вхід.

Anthem MRX 300

Система меню та налаштування

Після підключення всіх колонок та джерел сигналів ви можете починати налаштування MRX 300. Сам процес напрочуд простий, завдяки короткому посібнику до програмного забезпечення Anthem Room Correction (ARC) для підстроювання звучання під умови вашої кімнати.

Майстер швидкого налаштування дозволяє вибрати, HDMI / DVI для підключення до телевізора, роздільну здатність компонентного відео (якщо використовується), визначитися з наявністю сабвуфера та конфігурацією аудіоколонок. Після завершення цього процесу можна перейти до використання ARC або самостійно налаштувати.

Система меню компактна та добре продумана, по ній легко переміщатися, починаючи з головної сторінки, на якій представлено вісім розділів: Конфігурація відеовиходу, Конфігурація колонок, Аудіо/відео налаштування, Дисплей/таймери, Конфігурація управління, Загальні налаштування, Системна інформація та вищезгаданий Майстер налаштування (Quick Setup).

Перший розділ Конфігурація відеовиходу дозволяє встановити до двох різних вихідних конфігурацій кожного входу. Насправді майже завжди використовується лише один, але якщо у вас будуть підключені до відеовиходів два дисплеї, ця функція дозволить використовувати за потреби різні налаштування.

Другий розділ Speaker Configuration потрібен, якщо ви використовуєте функції Quick Setup та ARC. Єдине, що від вас буде потрібно, задати положення слухача, всі інші налаштування будуть зроблені автоматично. Якщо ви хочете виконати налаштування вручну, то разом із затримкою, можете, використовуючи підменю управління басами (Bass Management), вибрати конфігурацію колонок і частоти кросовера, а в підменю калібрування рівня (Level Calibration) гучності для колонок. Дуже зручно те, що Bass Management окремо розглядає канал сабвуфера та низькочастотних ефектів (LFE). Це означає, що ви можете підвищити рівень низькочастотних ефектів, але залишити при цьому рівень сабвуфера незайманим. У результаті баси перенаправляються з основних каналів для більш природного відтворення музики та голосу.

Розділ Аудіо/відео налаштувань містить низку корисних опцій, першою з яких є Advanced Setup Source, яка дозволяє створювати унікальні налаштування з найменуванням для різних джерел, а також налаштувати під себе окремий відео вихід, відео та аудіо вхід та еквалайзер – Bass Manager (EQ). Ресивер MRX 300 неймовірно гнучкий у плані налаштувань, які неможливо повністю розглянути в цьому огляді. Нам дуже сподобалася можливість призначити для Blu-ray плеєра вхід HDMI і задати різні обробки, залежно від сигналу. Наприклад, 2.0 PCM з компакт-диска може бути встановлений у стерео, в той час як сигнал Dolby Digital 2.0 може бути встановлений Pro Logic IIz. Підменю попередньо встановленого режиму прослуховування (Listening Mode Presets) дозволяє вибрати режим для кожного джерела, залежно від контенту, що відтворюється. Передустановки підменю Video Mode дозволяють налаштувати певні регулятори, докладніше про це далі. Є також можливість вибору підключених для запису пристроїв аудіо та відео, а також регулятори HDMI аудіо виходу та керування HDMI CEC.

Розділ Дисплей/таймери дозволяє налаштувати під свої вимоги дисплей на передній панелі та повідомлення про стан. Можна змінювати яскравість дисплея, час пробудження, тайм-аути та статусні повідомлення для них. Наступний розділ Конфігурація керування призначений для налаштування включення інших, підключених до MRX 300 пристроїв. Наприклад, різних джерел, а також основної та додаткової зони. За потреби задаються тимчасові затримки.

Є ще сторінка Загальні налаштування, яка дозволяє відновити заводські налаштування або завантажити користувацькі настройки, вибрати гучність при включенні живлення та швидкість передачі даних через інтерфейс RS-232. І, нарешті, є розділ Системної інформації з назвою продукту та версією програмного забезпечення. Коригування звучання Anthem (ARC)

Незважаючи на наявність у MRX 300 ручного налаштування, безглуздо відмовлятися від використання фірмової системи калібрування звуку Anthem (ARC), враховуючи наявність у комплекті калібрувального мікрофона, підставки та відповідного програмного забезпечення. Що таке технологія ARC? Справа в тому, що дуже багато факторів можуть визначати якість звучання аудіо системи, і одним із основних є акустика вашого приміщення. Налаштування звучання ресивера з урахуванням акустичних характеристик кімнати дозволить отримати оптимальний звук від колонок і додасть навіть басу.

Як згадувалося раніше, користувач повинен спочатку вибрати конфігурацію колонок і перед запуском програми встановити відстань між колонками з кроком 30 см.

ARC дозволяє використовувати значно більше входів порівняно з іншими аналогічними еквалайзерними системами. До запуску ARC ви можете не тільки вибрати частоти розділу кросовера, але можете задати різні конфігурації для прослуховування з кіно і музикою. Крім того, можна вибрати максимальну частоту корекції АЧХ, верхня межа становить 5 кГц та мінімум 20 Гц. Таким чином, якщо для прослуховування музики ви хочете використовувати пару широкосмугових колонок для підлоги без сабвуфера, то можете вибрати тільки корекцію АЧХ в нижній частині діапазону.

Корекція звучання Ресивера Anthem

Однак, не варто хвилюватися, якщо все це здається трохи складним, тому що ви можете просто встановити програмне забезпечення ARC на автоматичне виявлення і вся складна робота буде виконана автоматично. Все, що потрібно від вас, це підключити MRX 300 до комп'ютера через послідовний порт RS232, а потім підключити калібрувальний мікрофон до одного з USB портів комп'ютера. Якщо на комп'ютері або ноутбуку немає роз'єму для інтерфейсу RS-232 (що зараз не рідкість), доведеться використовувати адаптер USB-RS232. Усі вимірювання та розрахунки зберігаються на комп'ютері, а потім завантажуються у ресивер. Таким чином, ви можете зберегти різні налаштування на комп'ютері, а за необхідності потім завантажувати їх.

Для зняття вимірювань необхідно закріпити мікрофон на підставці та встановити її в місці, де буде слухач. Програма генеруватиме тестові тональні сигнали для кожної колонки. Потім слід повторити цей процес як мінімум для п'яти чи десяти позицій. Реальна кількість вимірювань залежатиме від площі приміщення та кількості слухачів у ньому. Зняття вимірювань із мікрофонів у різних точках кімнати дозволяє ARC отримати акустичні характеристики приміщення. Програма розраховує серію графіків, на яких відображаються вимірювані частотні характеристики, ідеальні характеристики та розрахункові криві для корекції частот рівнів вихідного сигналу. Після отримання коригувальних графіків, ви можете завантажувати їх на MRX 300 і насолоджуватися виконаною роботою.

Відеоможливості аудіо відео ресивера MRX 300

MRX 300 не був би сучасним аудіо/відео ресивером, якби не включав певну частку відеофункціональності. Однак приємно відзначити, що Anthem не перегинає в цьому плані. MRX 300 пропонує лише те, що дійсно необхідно, використовуючи для цього чип Genesis Torino, який виконує деінтерлейсинг сигналів 480i, 576i та 1080i до дозволу 1080p на компонентному та HDMI виходах. Звичайно, є можливість передачі з Blu-ray плеєрів через звичайний ресивер сигналів 1080p/24 і підтримка формату 3D. Ресивер здатний виявляти кадровий кіноформат 3:2 та 2:2 знятого спочатку на плівку фільму. Якщо ви будете використовувати режим Фільм для визначення кадрового формату, переконайтеся, що формат вимкнено на телевізорі. В іншому можна отримати додаткові проблеми.

У MRX 300 така ж хороша система відеообробки, як і в більшості сучасних телевізорів, так що, якщо ви хочете, то можете підключити всі джерела до ресивера і виконувати на ньому деінтерлейсинг та масштабування, щоб подавати готовий вихідний сигнал формату 1080p безпосередньо на дисплей. MRX 300 також гнучкий у плані налаштування конфігурації відео, як і аудіо, ви можете створювати різні налаштування для різних входів і можете також використовувати будь-який аудіо вхід з будь-яким відео входом.

Ми не вважаємо особливою необхідністю в ресивері наявність регуляторів зображення, оскільки вони можуть негативно вплинути на можливості ретельно відкаліброваного дисплея. Незважаючи на те, що MRX 300 має менше подібних регуляторів, ніж деякі інші ресивери, такі елементи керування, як яскравість, контрастність, кольоровість, MPEG шумозаглушення краще залишити для дисплея.

Акустичні можливості ресивера

Якщо подивитися на специфікацію, MRX 300 може здатися на перший погляд дещо малопотужним, 7 каналів по 80 Вт, особливо в порівнянні з багатьма конкурентами. Однак ці цифри ґрунтуються на реальних вимірах номінальної потужності і не мають нічого спільного з максимальними піковими показниками. В результаті, MRX 300 може успішно керуватися сімома каналами, видаючи необхідну для нормальних умов прослуховування гучність неспотвореного звуку. Ви можете отримати від MRX 300 набагато вишуканіше звучання, ніж від деяких з незграбних японських монстрів. В результаті MRX 300 може однаково добре представляти стерео музику і озвучувати фільми з багатоканальним звуком.

Якщо здібностей MRX 300 забезпечити виняткове посилення, з урахуванням вартості, недостатньо для того, щоб справити на вас враження? Що ж, є система корекції звуку ARC, яка виводить ресивер на зовсім інший рівень. Як тільки ви увімкнете ARC, вся звукова картина стає більш вираженою, з набагато точнішими образами інструментів і з більш фокусованими басами. Цей вплив ARC, на нашу думку, відчутний як з багатоканальними саундтреками, так і зі стерео записами. У попередніх оглядах ми помітили, що деякі подібні системи кімнатного еквалайзингу видають стислий перероблений звук. Подібного ніколи не було у випадку з ARC і, в результаті, звукова картина представляється більш відкритою і живою, особливо в області басів.

Аудіоможливості

Аудіо відео ресивера MRX 300 може декодувати всі стандартні аудіо формати, такі як DTS-HD Master Audio та Dolby TrueHD, а також DTS та Dolby Digital. Є ще Dolby Pro Logic IIz, який дозволяє налаштувати MRX 300 із двома додатковими каналами для колонок верхнього рівня. MRX 300 включає систему Dolby Volume для вирівнювання рівня окремих компонентів джерела та звуження надмірного динамічного діапазону кіноматеріалів, що дозволяє «примирити» громові ефекти та тихі діалоги. Є також технологія Dolby Virtual Speaker, призначена для створення об'ємного ефекту при використанні всього двох колонок та Dolby Headphone, яка робить щось подібне до навушників. На додачу до всього цього розмаїття, Anthem додає свої власні режими об'ємного стерео звучання: Anthem-Logic-Music та Anthem-Logic-Cinema. Враховуючи те, наскільки добре MRX 300 управляється зі стерео та багатоканальними форматами, ми ніколи не відчували необхідності використовувати всі ці додаткові можливості. Насправді ми виявили, що ці функції зазвичай негативно впливають на якість звуку. На нашу думку такі функції, як Dolby Volume, завжди повинні бути відключені.

Ми були вражені здатністю MRX 300 представляти часом вібруючий бас, особливо з огляду на те, що ця частина діапазону не скоригована в ресивері. Чомусь здавалося, що MRX 300 здатний видобувати низькі частоти там, де інші ресивери їх не знаходять. При цьому бас не забиває звуковий потік, а просто проявляється, коли це необхідно. Крім того, здавалося, що ресивер здатний зробити це також легко з відносно скромним сабвуфером і, як наслідок, канал низькочастотних ефектів у фільмах працював дуже ефективно. Чудово чути так приємно вбудований у звукову картину бас, що підтримує загальну тональність, не забиваючи діалоги чи вокал. 

Поєднання всіх цих факторів дає приголомшливу ефективність. MRX 300 представляє в новому світлі навіть найзнайоміші саундтреки до фільмів, які стають динамічнішими і точнішими, а деякі знаходять дійсно вражаючі баси. Особливістю MRX 300 можна вважати набагато краще використання тилових каналів, ніж у багатьох інших ресиверов і, як наслідок, задній звуковий фронт дає набагато реалістичніші відчуття.

MRX 300 однаково впевнено поводиться з музикою, представляючи відтінки та нюанси виконання, чи то багатоканальний варіант музики, чи стерео. При відтворенні стерео прозорий звук зберігає усі деталі оригінального запису, представляючи їх при цьому з пафосом та справжнім проникненням у суть музики. MRX 300 одним із тих рідкісних ресиверів, які однаково добре працюють, незалежно від ваших уподобань.

Висновок про ресивер Anthem MRX 300

Anthem MRX 300 має приємний непомітний дизайн і виглядає дуже привабливо, а його металева чорна лицьова панель легко сприймається і відрізняється лаконічністю. В цілому дизайн міг бути і трохи досконалішим, але все ж таки, ціна пристрою повинна бути виправдана функціональністю, а не більшою лицьовою панеллю і масивним корпусом. Пластмасові пульти, що є в комплекті, виглядають не особливо представницько, але вони добре продумані і виконують своє призначення, а основний пульт навіть має підсвічування.

Anthem MRX 300

Щодо входів, то їх цілком достатньо. Є чотири HDMI входи та один HDMI вихід разом із звичайним набором відеовходів, включаючи компонентний та композитний відео входи та виходи. Також є практично повний комплект аудіо входів, у тому числі три оптичні та два коаксіальні, а також вісім попередніх виходів. Як не дивно, відсутній багатоканальний аналоговий аудіо вхід і, враховуючи акцент на звучання, було б краще, якщо замість деяких традиційних відео роз'ємів ресивер мав додаткові аудіо входи, особливо враховуючи те, що зараз як відео вход в основному використовують HDMI.

Ресивер дуже простий у налаштуванні, завдяки поєднанню опцій швидкого налаштування Quick Setup та ARC, а система меню добре продумана, інформативна та досить чуйна. Ресивер має чудову гнучкість з точки зору налаштування, що дозволяє призначити для сигналу різні функції обробки, залежно від джерела, що використовується. Також є можливість базової відеообробки, яка добре себе показала та була досить прозорою у випадках, коли просто пропускала відеопотік безпосередньо, без обробки.

Якість звуку MRX 300 гідно всіляких похвал, а потужності 80 Вт на канал достатньо для будь-якого стандартного приміщення. Фірмове програмне забезпечення Anthem для корекції звуку творить чудеса і допоможе створити чудовий звуковий ефект.

MRX 300 однаково впевнено поводиться з будь-якою музикою, чи то багатоканальною, чи то стерео, відтворюючи точну, до найдрібніших деталей, мелодію. Звук особливо прозорий при відтворенні стерео, зберігаючи всі деталі оригінального запису і водночас відтворюючи її жваво, як і має звучати. Варто відзначити, що здатність обробляти музику та саундтреки робить MRX 300 одним з тих рідкісних ресиверів, які відмінно працюють незалежно від варіанта використання: у складі відеосистеми або лише для прослуховування музики.

Anthem MRX 300 виводить на новий рівень стандарт функціональності бюджетного ресивера. Безперечно, це найбільш вигідна покупка!

Опис на сайті виробника